W którym państwie warto mieszkać na stałe

Lubisz podróżować i masz wrażenie, że jeszcze nie wiesz, w jakim państwie byłoby ci dobrze? O ile lubisz odwiedzać nowe kraje, a dłuższe podróże nie są ci obce, na pewno nie raz zastanawiałeś się czy nie warto byłoby mieszkać w obcym kraju. Ale w jakim?

Holandia

Autor: Dekoral
Wedle wskaźników Organizacji Narodów Zjednoczonych państwem w jakim żyje się bardzo dobrze jest Norwegia. Słynie ona z prześlicznych krajobrazów, ale nie jedynie. Norwegia ma też największy wskaźnik postępu społecznego. To kraj bardzo dobry do zamieszkania, dbający o duży poziom wykształcenia obywateli, z małą stopą bezrobocia oraz znacznym poziomem opieki socjalnej.

Na drugim miejscu znalazła się Australia. Jest ona także państwem wysoko rozwiniętym, z wielokulturowym społeczeństwem. Jeśli idzie o poziom wykształcenia i wolność osobistą – wiedzie prym po Norwegii.

Holandia kojarzona jest przede wszystkim z tulipanami oraz serami. Znana z przyzwolenia na marihuanę, legalizacji aborcji i związków homoseksualnych. Troszczy się o ochronę środowiska, posiada rozwinięty system wykorzystywania naturalnych źródeł zasilania. Znanymi Holendrami są Rembrandt i Vincent van Gogh.

Stany Zjednoczone Ameryki od lat były oraz są dla wielu państwem snów. Populacja Stanów Zjednoczonych to mieszanka rasowa, mieszkańcy rozmaitych nacji i kultur. Bogactwo, rozmaitość a także postęp Stanów Zjednoczonych przyciągają jak lep.

Nowa Zelandia to następny dobry kraj do zamieszkania. Państwo bezpieczne oraz nieskorumpowane. To tu kobiety jako pierwsze na świecie otrzymały prawo głosowania w wyborach parlamentarnych. Prześliczne pejzaże i wiecznotrwała zieleń również poprawiają jakość życia obywateli.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż w wymienionych państwach można więcej zarobić, to ciągle bardzo popularną jest emigracja Polaków do Niemiec. W tym przypadku przesądza bliskość familii, a dodatkowo przetarte w ciągu wielu lat trasy. Z pewnością wysoka jest u naszych sąsiadów zza zachodniej granicy jakość życia codziennego, której nie można porównywać z Warszawą jak również bez porównania wyższa jest płaca minimalna w Niemczech .

Co więcej z punktu spojrzenia osoby prowadzącej biznes, na pewno korzystniejszy jest w Niemczech system skarbowy. Nasze prawo (Adwokat Ostrzeszów) jest w porównaniu z niemieckim ogromnie skomplikowane i mało pewne. Oprócz tego u zachodnich sąsiadów jest także o wiele korzystniejszy system pomocy dla rodziny, nie dziwi więc , że wielu decyduje się na ten akurat kraj.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>