Czy da się dziś latać bez zmartwień? Dowiedz się, co może zapewnić sobie ubezpieczenie!

Pragniesz wyjechać w długą wędrówkę, ale na każdym kroku czekają na Ciebie różnorodnego rodzaju przeszkody. Nigdy nie masz pewności, że w czasie lotu pilot się nie pomyli i samolot dotrze bezpiecznie na miejsce docelowe. Czasami może nawet nie odlecieć z lotniska. Strachy umieją zabić w nas pragnienie podjęcia wyprawy. Jak je zniweczyć? Wystarczy zagwarantować sobie odpowiednie zabezpieczenie.

Obecnie niewiele osób kupuje dodatkowe ubezpieczenie na czas podróży, co w efekcie potrafi doprowadzać do problemów.

pasażerowie i odwołany lot samolotu

Autor: Cha già José
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z nas nie do końca wie, jakie są prawa pasażera (url). Wierzymy w to, że nic złego się nie przytrafi, a nabyty bilet traktujemy jako gwarancję lotu. Niektórzy boją się wzlecieć ponad ziemię. Obawiają się spaść z wysokości, jak mityczny Ikar i tylko z możliwą katastrofą lotniczą łączą niebezpieczeństwo podróży lotniczej. Tymczasem o wiele częstszym powikłaniem jest odwołany lot. Odszkodowanie w takich wypadkach powinno być łatwe do zdobycia. Niemniej brak występowania na miejscu pracy niedaleko docelowego lotniska lub niemożność wykorzystania wakacji zgodnie z wymarzonym planem, wywołuje trudne do oszacowania straty. Czy uda się przed tym uchronić? Na pewno żadne ubezpieczenie nie zagwarantuje transportu do miejsca docelowego w tym samym czasie, w którym byłby on dokonany w przypadku, gdy samolot zgodnie z założeniem wystartowałby z lotniska.

Czy niezbędne jest kupowanie ubezpieczenia na okoliczność usterki? Teoretycznie: zawsze się przyda, ale każdy przewoźnik musi mieć właściwe ubezpieczenie, w którym uwzględnione są prawa pasażera zawarte w konkretnym regulaminie. Nie ma możliwości, żeby w momencie, kiedy wydarzy się nam odwołany lot odszkodowanie nie zostało nam zagwarantowane (). Zawsze natomiast trzeba pamiętać, że mamy prawo radca prawny zielona góra do niego, a przewoźnik ma obowiązek wypłacić wszystko, tylko jeśli go o to poprosimy. W związku z powyższym godzi się znać regulamin lotu i dowiedzieć się jeszcze przed chwilą startu, w jaki sposób uzyskać to, co może nam się należeć. Więcej na ten temat możemy przeczytać wpisując w wyszukiwarkę „odwołany lot odszkodowanie”.

Nikt z turystów nie ma ochoty trwać długo na lotnisku.

Czasami jednak jest to niezbędne. Poza wszelkimi kłopotami z winy przewoźnika, należy pamiętać o tym, by uniknąć zaniedbania leżące po naszej stronie, bo może nas – pasażerów – to słono kosztować. W wypadku kupna biletu przez internet – bezwzględnie trzeba go wydrukować, bo na terenie lotniska może być obciążony nadprogramowymi kosztami, które bywają jednakowe z ceną biletu. W związku z tym zanim wyjdziecie z domu wybierając się na lotnisko – sprawdźcie, czy wykonaliście wszystko, co było konieczne do właściwego odbycia lotu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Na świecie
Tagi: , ,