Przyrządy zagarniające, zabezpieczenia wałów – czytaj trendy w branży

Dobre uszczelnienia to pewność pracy, także zabezpieczenie maszyn i aparatów przemysłowych. Dlatego także główną rolę gra uszczelnienie wysokiej jakości, odporne na aktywność ekstremalnych warunków środowiska. W technice uszczelnień spotka się wielką gamę pierścieni pomocniczych mających za zadanie konserwować pracę podstawowych uszczelnień, od jakich zależy szczelność układu, lub zespołu.

Pierścienie zgarniające montowane są w systemach ściskających rolek, żeby wycierać zanieczyszczenia, obce detale, bądź wilgoć z wysuniętych tłoczysk w czasie kiedy na powrót cofają się one do wnętrza rolek. Zapobiegają one w ów sposób zanieczyszczeniu płynu hydraulicznego, co z kolei mogłoby wywołać uszkodzenie kręgów kierujących, samych uszczelnień, również innych komponentów – czytaj dodatkowe informacje . Mają one za obowiązek nie dopuścić do zanieczyszczeń chronicznych, albo płynnych w formie pyłu, błota, albo cieczy czynnej wspólnie z przesuwającym się tłoczyskiem, lub nurnikiem do uszczelnienia zasadniczego, lub wycięć tłoczysk.

łożysko

Przed wyborem należytego typu koła grabiącego i surowca z którego jest skonstruowana, nieodzowne jest zdefiniowanie żądanych parametrów pracy.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj.

Pierścienie zgarniające posiadają szczególną funkcję pracując w warunkach dużego zapylenia. Pierścienie zgarniające sporządzone są z najwyższej formy surowców, mogących zaspokoić różnorodne wymagania pod względem technicznym jak i ekonomicznym.

Uszczelnienia wałów są uszczelnieniami promieniowymi do ściskania gazów, proszków i oparów. Znajdują zastosowanie do uszczelniania wałów wentylatorów, dmuchaw, mieszalników, suszarek, wirówek, łożysk – sprawdź . Zdołają być używane prawie w każdym obszarze przemysłu jak np. chemia, energetyka, kanalizacyjna, petrochemia, przemysł farmaceutyczny, spożywczy i technologia morska. Wszystkie typowe wieloelementowe pierścienie zgarniające występują jako pełny zbiór.
Uszczelnienia wałów to uszczelnienia maszyn przetłaczających gazy łatwopalne, trujące i skażone cząstkami stałymi, są zasilane neutralnym gazem zaporowym, zapobiegającym przedostawaniu się uszczelnianego medium do atmosfery.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,