Fotelik podróżny – zapewnione bezpieczeństwo dla każdego dziecka

Rodzina, chcąc podróżować samochodem powinna zainwestować w fotelik samochodowy dla swojego dziecka. Gwarantuje bezpieczeństwa malucha oraz dodatkowo zwiększa wygodę podczas podróżowania. Nakaz ten regulują normy prawne – każde dziecko do 12 roku życia musi być zaopatrzone w dostosowany fotelik samochodowy dopasowany do wagi oraz wzrostu.

Fotelik samochodowy dla dzieci

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Ważnym aspektem jest dodatkowo nakaz zakupu fotela dla pociech, których wzrost nie przekracza 150 cm.

Ten artykuł omawia bardzo interesujące tematy – jeśli chcesz przeczytać podobny materiał, sprawdź bez wahania to omówienie (http://www.aristar.pl/).

Za złamanie rodzicom zostają narzucone kary i grzywny. Każdy model jest inny, należy tak go dobierać aby maluchowi było podobnie jak nam komfortowo w trakcie poruszania się samochodem, ingeruje to również na komfort podróżowania samochodem.

Z dedykacją dla najmłodszych pociech zdecydowanie dobrze dostosowanym modelem jest fotelik Besafe Izi Go Grey 0-13Kg, Dziecko znajduje się w pozycji w pół leżącej, a model ten mamy możliwość używać nie tylko w samochodzie, ale poza nim, między innymi przenosząc śniące dziecko z mieszkania do auta. Jest on w stanie udźwignąć aż do 13 kg.

Sporo modeli posiada możliwość regulowania podnóżka oraz oparcia, co sprawia, że możemy dostosować pozycję w zależności od potrzeby, nie zakłócając snu pociechy. Fotelik Britax Max-Way Stone Grey 9-25kg jest przystosowany z myślą o dzieciach do około 6 roku życia. Jego zaletą jest możliwość użytkowania w niewielkich autach, ponieważ zajmuje stosunkowo niewiele powierzchni. Walorem okazują się być także pasy bezpieczeństwa, które mają za zadanie nie tylko chronić malucha podczas podróży autem, ale także zwiększają jego komfort. W układ świetnie chroniących pasów wyposażony jest także fotelik Diablo Xl Plus 9-36kg, Charakteryzuje się on dużą lekkością oraz łatwością przy przenoszeniu, gdyż zawiera uchwyt na zagłówku oraz waży tylko 8 kg.
Dla trochę większych pociech najlepszy jest fotelik Cybex Solution X-Fix Cobblestone 15-36Kg (tutaj), który zapewnia dużo większe zabezpieczenie ze względu dodatkowe mocowania na na poziomie zagłówka oraz ramion. Dzięki nim w razie groźnej sytuacji mamy pewność, iż nasza pociecha jest chroniona w najwyższym stopniu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,