Na które rzeczy dobrze jest zwracać uwagę podczas wybierania opon? Jakie rzeczy są najważniejsze?

Każdy samochód posiada właściwie dobrany rozmiar opon, które są najbardziej wydajne oraz sprawdzają się dobrze. Wybór opon rzecz jasna związany jest z modelem auta, jego mocą oraz rocznikiem. Co ważne nie można wybrać opon o mniejszym rozmiarze niż fabryczne, zaś montaż opon większych jest dopuszczalny, ale należy kierować się określonymi zasadami. O czym jeszcze trzeba wiedzieć?

opony

Źródło: pixabay

Różne rozmiary zamienne opon w konkretnym aucie są wymienione w instrukcji pojazdu lub w specjalistycznych katalogach. Aby w odpowiedni sposób dopasować inny rozmiar aniżeli ten fabryczny, potrzebne są informacje odnośnie wielkości felgi, typu samochodu wynajem samochodów dostawczych warszawa i silnika. Opona musi posiadać także tę samą strukturę, może być radialna lub diagonalna. Najważniejsze natomiast, żeby miała ten sam indeks prędkości oraz nośności. Rozmiar wyszczególniony jest z boku opony. () Kiedy pojawią się wątpliwości czy jest odpowiednio zastosowany, powinniśmy się upewnić w instrukcji auta. Aby wybrać właściwą oponę należy odpowiedzieć sobie na parę pytań – polecamy stronę. Co istotne, duże znaczenie ma sposób naszej jazdy, to znaczy, czy jeździmy spokojnie czy też bardziej w stylu sportowym? Dokąd jeździmy? Czy jeździmy w mieście, a może w dalekie trasy? Czy takie dalekie trasy prowadzą po spokojnych drogach czy może górskich ścieżkach?

opony

Autor: Levente
Źródło: http://www.flickr.com

Warto też pomyśleć, na jakich rzeczach nam właściwie zależy? Czy w większym stopniu na tym, aby miały świetną przyczepność na suchej nawierzchni oraz korzystniej spisywały się na mokrym podłożu? Zależy nam na lepszym przebiegu czy małym zużyciu paliwa? W 2012 roku zostały wprowadzone etykiety na oponach, jakie mówią nam o efektywności paliwowej, jak również przyczepności na mokrym podłożu oraz natężeniu hałasu.Jeżeli ważne są dla nas te kryteria to dobrą oponą okaże się dla nas taka ze znakiem A, natomiast jeśli chodzi o poziom hałasu z najmniejszą liczbą w porównaniu do produktów o tym samym rozmiarze. Bardzo ważne przy wybieraniu opony jest bezpieczeństwo. Nie ma sensu decydować się na opony użytkowane wcześniej, jakie nie wiadomo skąd pochodzą. Może się zdarzyć, że takie opony były używane na kilku różnych autach i to przez ileś sezonów.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,