Jakie są najważniejsze obowiązki właściciela samochodu, żeby legalnie można nim było poruszać po drogach.

Jeżdżenie samochodem po publicznych ulicach będzie się wiązać z szeregiem obowiązków. Po pierwsze konieczne jest, aby pojazd był w dobrym stanie technicznym, ma to ogromne znaczenie nie tylko dla komfortu użytkowania, lecz również dla bezpieczeństwa kierującego i pozostałych uczestników ruchu. Szczególnie istotne to będzie przy takich podzespołach, jak światła czy hamulce, ewentualne zaniedbania w tym obszarze mogą się skończyć poważnymi konsekwencjami.

Każdy pojazd (części hyster) powinien raz na rok przejść obowiązkowy przegląd techniczny, a jako potwierdzenie wbijana jest pieczątka w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli podczas przeglądu zostaną znalezione usterki mające wpływ na bezpieczną jazdę, to należy je naprawić i zgłosić się ponownie na stacji diagnostycznej. Na dużej części stacji diagnostycznej niewielkie części do ciężarówek przykładowo takie jak żarówki są dostępne, więc w razie czego można coś takiego zakupić i od razu założyć. Sprawdź grupadbk.com/dbk-group/beneparts/. Jeśli awaria będzie poważniejsza, to konieczna może być wizyta w jakimś warsztacie, gdzie zostanie naprawione wszystko co potrzeba.

ciężarówka

Autor: Ingy The Wingy
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym warunkiem poruszania się aut osobowych po drogach jest posiadanie ubezpieczenia. Ubezpieczenia komunikacyjne dzielą się na obowiązkowe i dobrowolne, każdy kierowca musi mieć wykupioną przynajmniej obowiązkową polisę OC. W przypadku ewentualnego wypadku albo stłuczki z innym pojazdem będzie ona chronić poszkodowanego przed finansową stratą. To właśnie z tej polisy wypłacane jest odszkodowanie które umożliwi naprawienie pojazdu po zdarzeniu. Brak wykupionego ubezpieczenia będzie się wiązało z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Zobacz kompletną propozycję pod adresem: ubezpieczenia transportowe – Grupa DBK.

W pierwszej kolejności w razie kontroli trzeba będzie zapłacić kilka tysięcy złotych za jego brak, a oprócz tego policja zapewne zabierze dokumenty pojazdu. Dużo bardziej poważnie wyglądać to będzie w przypadku spowodowania jakiejś stłuczki. Wtedy koszty naprawy trzeba będzie pokrywać z własnych pieniędzy, a przy droższych samochodach mogą one wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Polisę OC wykupuje się na okres jednego roku, więc trzeba pamiętać żeby ją regularnie przedłużać.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,