Przygotowanie samochodu po zimie – zatroszcz się o pojazd

Wiosna sprzyja wypadom. Nie wystarczy jednak umyć samochód, by pożegnać sezon zimowy. Sól drogowa i niskie temperatury nie są obojętne na różne elementy układu hamowania. Wiosna to idealny moment, na sprawdzenie podzespołów.

wycieraczki samochodowe
Płyny i kluber petamo również mogły odczuć zimową aurę. Jeśli nie stosujemy tych całorocznych, powinniśmy udać się do serwisu, aby wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w układzie chłodzenia, płyn hamulcowy, olej silnikowy oraz sprawdzić poziom oleju w układzie kierowniczym.

Teraz skoncentrujmy się na szybach. Czysta szyba to komfort jazdy. Problemem bywają smugi – przejaw, że od tej pory wycieraczka samochodowa może nam więcej zaszkodzić niż pomóc. Należałoby ją w związku z tym wymienić – np. wycieraczki suzuki swift.

Brudna oraz pełna drobinek piasku powierzchnia, potrafi ze skutkiem niszczyć pióro. W zimowych miesiącach, niedokładne oczyszczenie ze szronu i lodu jest kolejnym powodem uszkodzenia. Nie zapominajmy zatem, aby solidnie oczyszczać szybę zanim ruszymy w drogę. Warto co pewien czas przetrzeć pióro wycieraczki wilgotną szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego. Jest szansa, że wydłuży to jej żywotność i polepszy skuteczność działania. Od czasu do czasu odświeżmy również gumki, traktując je czystą gliceryną, którą łatwo zmyjemy za pomocą czystej wody.

Demontaż zimówek powinien być połączony z kontrolą ich stanu technicznego, prawidłową konserwacją oraz zabezpieczeniem miejsca przechowywania. Przed montażem opon letnich, trzeba się im wnikliwie przyjrzeć. Specjalną uwagę zwrócić należy na głębokość bieżnika. Za bardzo płytki bieżnik powoduje, że głównie na śliskiej powierzchni pojazd będzie zachowywał się nieadekwatnie do oczekiwań.

wycieraczki samochodowe

Autor: Phil Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Należy również zainteresować się, czy opony nie mają widocznych usterek na bokach, czy powierzchni samego bieżnika. W przypadku wątpliwości najpewniej jest skontaktować się z wulkanizatorem. Przed założeniem opon warto przeprowadzić ich wyważenie oraz kontrolę ciśnienia, ponieważ nieodpowiednio wyważone, sprawiają, iż trudniej jest zapanować nad kierownicą.

Źródło artykułu:

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,