Dlaczego warto kupić przyczepkę dla dziecka?

Stosunkowo niewielka przyczepka do przewożenia dzieci jest bardzo ciekawym pomysłem oraz raczej jeszcze niedocenianym przez nas produktem. Na szczęście w naszym kraju od oKOŁO 10 lat możemy legalnie transportować dzieci w tego typu akurat przyczepkach, nie będąc narażonym na jakikolwiek mandat.
Wokół takich przyczepek stworzono wiele mitów, a co poniektóre osoby uważają, że są one kosztowne lub że są mało wygodne czy też niebezpieczne.

przyczepki

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com
Sądzą także, że niepotrzebnie zajmują dość cenne miejsce w garażu, czy też domu. Warto także wiedzieć, że przyczepki dla dzieci są bardziej kosztowne, niż foteliki rowerowe, ale posiadają kilka zalet więcej. Po pierwsze należy wiedzieć, że takie przyczepki są dla dziecka znacznie bardziej wygodne, niż foteliki. Nasz szkrab może się bez trudu rozłożyć w przyczepce oraz rozprostować swoje nóżki oraz przykładowo bawić się swymi zabawkami. Ponadto przyczepki dla dzieci są znacznie bezpieczniejsze, niż foteliki. Tego typu przyczepka znajduje się o wiele bliżej ziemi, niż fotelik i w przypadku jakiejkolwiek wywrotki, nie będzie ona tak dotkliwa, jak w przypadku fotelika.
Na bezpieczeństwo wpływa także budowa ramowa przyczepki, która ochrania ją w momencie ewentualnej przewrotki. Bardzo istotnym elementem jest zaczep kulowy do roweru, który w przypadku jego wywrócenia się, uniemożliwia przewrócenie się również przyczepki. Gdy posiadamy fotelik, to przewróci się on wraz z rowerem. Następnym argumentem przemawiającym na korzyść przyczepek jest to, że udostępniają one przewożenie aż dwóch maluchów. Oczywiście zależnie od konkretnego modelu, są przyczepy lawety producent jedno- lub dwuosobowe.

Należy również sprawdzić, czy w dwuosobowej przyczepce można przestawić siedzenie w tego typu sposób, aby mogło być przewożone tylko jedno dziecko na środku przyczepy. To jednak najczęściej jest standard. Należałoby również wiedzieć, że przyczepki dają możliwość zabrania bagażu albo jakiś niezbędnych przedmiotów.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,