Samochód – zorientuj się jak się o niego troszczyć?

Samochód posiada teraz chyba niemal każdy z nas. Nie jest to na ogół nieduży wydatek, często długo oszczędzamy, aby móc sobie go kupić. Dlatego kiedy w końcu suma na rachunku jest wystarczająca, jesteśmy bardzo szczęśliwi, skaczemy wręcz z radości. Błyskawicznie zaczynamy rozglądać się za wymarzonym modelem auta.

lampa uliczna

Autor: Alexandra Zakharova
Źródło: http://www.flickr.com
Przeglądamy ogłoszenia, aukcje internetowe, wśród napotkanych na ulicy samochodów wypatrujemy takich z kartką na szybie. Cieszymy się, że wreszcie będziemy mogli o wiele wygodniej oraz sprawniej się przemieszczać, zrezygnujemy z komunikacji publicznej. Dobrze jednak zapamiętać, iż jeżeli chodzi o auto, wydatki nie kończą się razem z jego zakupem. Kompletnie przeciwnie można rzec, że to dopiero ich początek. Ubezpieczenia, paliwo, przeglądy, naprawy – za wszystko trzeba płacić i to dość dużo. A im samochód hamownia 4×4 starszy, tym częściej jest zepsuty. Czasem należy w nim naprawiać właściwie wszystko – silnik, akumulator agm oraz wiele innych części.

Kiedy już kupujemy samochód, warto również pomyśleć o garażu. Nie zapominajmy, iż w ten sposób poprawimy jego sprawność, spowodujemy, iż będzie on nam o wiele dłużej służył. Jest to więc wydatek, jaki się zwraca. Jeśli mieszkamy we własnym domu, mamy wokół niego kawałek działki, garaż nie może stanowić żadnego problemu. Można go tak zwyczajnie wbudować w dom czy postawić obok, wystarczy parę kawałków blachy. Gorzej jeżeli mieszkamy w mieście, w bloku. Tutaj z reguły nawet jeśli garaże są w pobliżu, to ich ilość jest ograniczona oraz nie każdy mieszkaniec ma sposobność, aby z niniejszego „luksusu” skorzystać.

Załóżmy jednakże, że chcemy kupić garaż i mamy do wyboru kilka. Na co zatem zwrócić uwagę? Z pewnością na umiejscowienie. Starajmy się, by nasz garaż był położony w dość bezpiecznym miejscu – dobrze oświetlonym przez lampy uliczne led, jak również w miejscu obserwowanym przez ochronę czy policję. Ponadto każdemu chyba zależy, by garaż był położony obok jego miejsca zamieszkania – po to w końcu kupujemy samochód, by przemieszczać się o wiele szybciej i sprawniej. Najlepiej jednak wybierzmy się po prostu do spółdzielni mieszkaniowej i zapytajmy, co ma nam ona do zaoferowania. A dopiero potem wybierajmy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,