Jak poradzić sobie z autem jeśli wystąpi awaria lub wypadek, najważniejsze wykorzystanie lawet

Awaria albo wypadek pojazdu spotkać może każdą osobę, i jeżeli coś takiego się stanie, to niezbędne będzie przetransportowanie uszkodzonego lub zepsutego samochodu. Najczęściej używane są do tego celu autolawety, na jakie można załadować pojazd i zawieźć go na miejsce postoju. Typowa laweta to niewielka ciężarówka, która zamiast paki załadunkowej ma otwartą platformę. Bezwzględnie musi posiadać wyciągarkę, dzięki niej da się wciągnąć pojazd na platformę, a tam zostanie on dokładnie przymocowany za pomocą klinów i lin, żeby się nie mógł zsuwać.

laweta

Autor: Jon Collins
Źródło: http://www.flickr.com
Autolawety dość często służą jako drogowe pomoce, podjeżdża nim na miejsce zdarzenia mechanik z doświadczeniem, i jeśli tylko będzie taka możliwość, to będzie on próbował przywrócić sprawność pojazdowi. Jeżeli się powiedzie, to właściciel odjedzie samodzielnie, a jeśli nie, to będzie trzeba zawieść pojazd w wyznaczone miejsce. Ponieważ zamówienie lawety trochę jednak kosztuje, bo kwoty rozpoczynają się od kilku złotych za kilometr holowania plus opłata początkowa, to warto zastanowić się nad tym, aby wykupić pakiet assistance razem z ubezpieczeniem pojazdu. Zależnie od wariantu będzie on obejmował różne wydarzenia, a koszty jego zakupu są na tyle nieduże, że zwróci się wszystko już po pierwszym przymusowym holowaniu.

Głównym wykorzystaniem lawet stała się pomoc drogowa, i tam także są one przeważnie użytkowane – zobacz laweta od RDrent Szczecin. Lecz nie jest to jedyny sposób ich użycia, bowiem można przewozić za ich pomocą przykładowo różne maszyny, płaskie pakunki czy nawet (przyczepy gastronomiczne producent) kempingowe i łódki. Ze względu na coraz większy import używanych pojazdów z krajów europejskich lawety są często używane właśnie do przewożenia takich aut. Tak więc jeżeli ktoś będzie chciał sprowadzić używany samochód, który z jakiegoś powodu nie może poruszać się po drogach, to najlepszą opcją będzie dla niego autolaweta wynajem szczecin. Po załatwieniu wszystkich formalności kupiony pojazd zostanie załadowany u sprzedającego na platformę lawety, a następnie w ciągu paru dni zawieziony w miejsce docelowe.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,