Opony letnie i zimowe musi mieć każdy posiadacz auta

W naszym kraju każdy posiadacz samochodu powinien posiadać dwa komplety opon – na zimę oraz na lato. Jest to bardzo ważne, albowiem bardzo często w Polsce lata są skwarne, natomiast zimy mroźne i śnieżne.

Jak wiadomo, kierowcom w pozostałych krajach zazwyczaj starcza jeden zestaw opon, ponieważ nie posiadają oni tak zróżnicowanej aury w poszczególnych porach roku. U nas jednak można zauważyć dużą różnicę w temperaturze. Zatem nie powinniśmy bagatelizować sprawy posiadania opon letnich i zimowych. () Kupując auto w komplecie otrzymujemy zwykle wyłącznie jeden rodzaj opon – drugi będziemy musieli zakupić. Na nieszczęście w Polsce w dalszym ciągu nie jest wprowadzony obowiązek zmiany opon.

Niemniej jednak my nie powinniśmy lekceważyć tej kwestii, bowiem warunkuje ona bezpieczeństwo na drodze. Wiele ludzi w tym momencie myśli w jaki sposób kupić odpowiednie opony, by służyła nam one przez lata. Przede wszystkim trzeba znać rozmiar opon, dzięki któremu będziemy potrafili kupić należyty model. Warto wiedzieć, co znaczą poszczególne liczby oraz litery litery przestrzenne styrodur w informacji na temat wielkości. Pierwsza liczba to szerokość przekroju, druga to wysokość profilu, następnie pojawia się litera, jaka informuje nas o budowie opony. W następnej kolejności pokazuje się jeszcze liczba dotycząca średnicy przymocowania , a także nośności. Na samym końcu jest z kolei indeks szybkości.

opona

Autor: Jonathan Rolande
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli wybieramy się do serwisu będziemy musieli wiedzieć jaki rozmiar opon mamy, bowiem tylko wtedy uda nam się zakupić stosowny model. Decyzją jaką będziemy musieli podjąć to na pewno to, którego fabrykanta wybieramy. Wiadomym jest, że różnice cenowe będą pokaźne, jeśli wyselekcjonujemy kogoś z najwyższej półki. Musimy jednak pomyśleć o jakości wykonania oraz wytrzymałości. Nieraz lepiej dorzucić więcej pieniędzy, a mieć gwarancję, że dana rzecz posłuży nam przez długie lata – poznaj ofertę firmy Hurt Opony . Jeśli sami nie umiemy podjąć właściwiej decyzji to w takim razie warto pogadać o tym ze sprzedawcą, który na pewno pomoże nam w doborze. Takie osoby odszukamy w serwisach ogumienia, ponieważ co dzień mają oni styczność z tym towarem.

Nie masz się nad czym namyślać – musisz nabyć drugi zestaw opon. Tylko to zapewni bezpieczeństwo na drodze podczas brzydkiej pogody.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>