Na co trzeba zwracać uwagę w czasie kupna pierwszego motoru?

500, 600 centymetrów sześciennych czy też nawet 1 litr pojemności silnika – o tym często rozmawiają amatorzy motocykli przed kupnem swojego pierwszego jednośladu. Kłopot tkwi w tym, że objętość silnika rzeczywiście nie jest tutaj najważniejsza.

Renault
dzieci

Autor: BMW
Planując zakup pierwszego jednośladu, najpierw należy się zastanowić nad rodzajem jego konstrukcji. Pojemność i moc mają bowiem mniej istotne znaczenie dla komfortu użytkowania. Może się potem okazać, że dla przykładu nasza wymarzona maszyna na dłuższych trasach jest nieco niewygodna, z kolei pasażer skarży się na niewygody już po pół godziny jazdy. Najbardziej istotnym parametrem, który powinien mieć na uwadze początkujący sympatyk motocykli, powinny być wysokość i masa kanapy. Jeżeli motor posiada zbyt dużą masę, to może sprawiać problem podczas manewrowania na parkingu lub w zakorkowanym mieście. Bardzo istotne jest także wprowadzanie motocykla do garażu lub parkowanie sprzętu. Poza tym niezwykle ważna jest też sprawa postawienia go na koła po ewentualnej wywrotce.
motor

Autor: Matthew Paul Argall
Źródło: http://www.flickr.com

Wysokość siedzenia jest niemal równie istotna, co waga motocykla.

Chcesz wiedzieć więcej z owego interesującego tematu? Więc świetnie trafiłeś. Po prostu kliknij to auto czesci sklep i przenieś się do następnej strony.

Najszybciej możemy to przetestować przymierzając się do paru ciekawiących nas modeli. Należy mieć świadomość tego, siadając na motocyklu, stopy motocyklisty muszą posiadać jak najlepszy kontakt z podłożem. Poza tym należy sprawdzić, czy łatwo możemy dosięgnąć kierownicy oraz poczuć to, jak sobie radzimy z wagą motoru.

Wtedy, gdy będziemy musieli przykładowo zahamować z niewielką szybkością, trzeba również podeprzeć się nogą, a w takiej sytuacji musimy mieć okazję niezwykle swobodnego oparcia butów o podłoże. Oparcie na palcach w połączeniu ze zbyt dużą masą motoru może się skończyć nawet upadkiem.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,