Na co trzeba zwracać uwagę w czasie kupna pierwszego motoru?

500, 600 centymetrów sześciennych czy też nawet 1 litr pojemności silnika – o tym często rozmawiają amatorzy motocykli przed kupnem swojego pierwszego jednośladu. Kłopot tkwi w tym, że objętość silnika rzeczywiście nie jest tutaj najważniejsza.

Renault
dzieci

Autor: BMW
Planując zakup pierwszego jednośladu, najpierw należy się zastanowić nad rodzajem jego konstrukcji.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www (http://gochrome.pl/chromowanie-materialow-stalowych-i-metali/) zawiera wyłącznie wartościowe informacje, które z pewnością Ci się będą mogły przydać. Sprawdź nas oraz dostrzeż, że warto jest na niego wejść.

Pojemność i moc mają bowiem mniej istotne znaczenie dla komfortu użytkowania. Może się potem okazać, że dla przykładu nasza wymarzona maszyna na dłuższych trasach jest nieco niewygodna, z kolei pasażer skarży się na niewygody już po pół godziny jazdy. Najbardziej istotnym parametrem, który powinien mieć na uwadze początkujący sympatyk motocykli, powinny być wysokość i masa kanapy. Jeżeli motor posiada zbyt dużą masę, to może sprawiać problem podczas manewrowania na parkingu lub w zakorkowanym mieście. Bardzo istotne jest także wprowadzanie motocykla do garażu lub parkowanie sprzętu. Poza tym niezwykle ważna jest też sprawa postawienia go na koła po ewentualnej wywrotce.

motor

Autor: Matthew Paul Argall
Źródło: http://www.flickr.com
Wysokość siedzenia jest niemal równie istotna, co waga motocykla. Najszybciej możemy to przetestować przymierzając się do paru ciekawiących nas modeli. Należy mieć świadomość tego, siadając na motocyklu, stopy motocyklisty muszą posiadać jak najlepszy kontakt z podłożem. Poza tym należy sprawdzić, czy łatwo możemy dosięgnąć kierownicy oraz poczuć to, jak sobie radzimy z wagą motoru.

Wtedy, gdy będziemy musieli przykładowo zahamować z niewielką szybkością, trzeba również podeprzeć się nogą, a w takiej sytuacji musimy mieć okazję niezwykle swobodnego oparcia butów o podłoże. Oparcie na palcach w połączeniu ze zbyt dużą masą motoru może się skończyć nawet upadkiem.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , ,