Obszary, w których występują kopalnie odkrywkowe

Nie raz słyszeliśmy, że Polska kopalniami stoi. Może dawniej tak było. Dziś kopalnie są zamykane. Górnicy muszą protestować, bo zabiera im się jedyne źródło finansowania własnej rodziny. A sporo osób się dziwi się, bo twierdzi, że mogą się przekwalifikować. Ale Ci ludzie, nie rozumieją tego, że górnicy na kopalni są tam zatrudniani z pokolenia na pokolenie i tak naprawdę nie dadzą rady się przekwalifikować. A wyjazd z kraju i praca w kopalniach w innych państwach jest dość ryzykowna i często nie jest możliwa.

kopalnia
Ostatnimi czasy kontrowersje nie tylko są związane z górnikami pracującymi na dole, ale również kopalni odkrywkowych. W różnych krajach taka metoda wydobywania surowców jest stosowana, ale w naszym kraju niestety coraz dużo grono osób jest przeciwnych i z tego powody zaczynają się protesty okolicznych mieszkańców. Osoby protestujące uważają, że odkrywka zniszczy między innymi okoliczne uprawy. Oczywiście ludzie protestujący mają milion innych powodów dla których tak głośno krzyczą. Jednak dobrze wziąć pod uwagę to, że odkrywka to nie tylko minusy.

Mieszkańcy sporej ilości gmin w Polsce twierdzą, że działalność kopalni odkrywkowej w ich okolicy doprowadzi do katastrofy ekologicznej.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się, które portale są sugerowane przez inne osoby, to zobacz polecane info (https://iw-tom.pl/uzywane/) na ten temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaintrygować.

W związku z tym mieszkańcy burzą się. My Polacy przyzwyczailiśmy się, że musimy organizować protesty w taki tylko sposób nasz głos będzie słyszalny. Dlatego ludzie z miejscowości Krobia (przykładowo) razem z mieszkańcami okolicznych gmin i nie tylko, stworzyli prawie ośmiokilometrowy łańcuch z ludzi, protestujących przeciw budowie kopalni odkrywkowej Poniec-Krobia-Oczkowice. Ludzie chcą, by zaprzestano myślenia o tworzeniu kopalni odkrywkowych w ogóle.

kopalnia

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl

Wiadomo, że teren wokół jak i teren samej kopalni odkrywkowej ulegnie totalnemu przeobrażeniu, ale poza wieloma minusami są też plusy takiej inwestycji. Nowe miejsca pracy i możliwość otrzymania cennych złóż. Jednak każdy ma swoją opinie i w tej sytuacji nie da się znaleźć złotego środka. Nie zważając na podjętą decyzję będą osoby niezadowolone. Warto byłoby zamiast protestować albo podejmować decyzje na górze przeprowadzić debatę publiczną ze zwolennikami i przeciwnikami zrobienia kopalni odkrywkowej. Dzięki temu moglibyśmy przynajmniej przyjrzeć się sytuacji z dwóch stron i wybrać któreś ze stanowisk, moglibyśmy zrozumieć, o co w tym chodzi.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,