Niezwykle wytrzymała i nieprzemijająca, perfekcyjna na dach – dachówka ceramiczna. Czemu trzeba ją wybrać, jakie są jej główne zalety

Dachówka ceramiczna to jakość, o której przekonało się już wiele osób. To bezsprzeczna elita w kategorii materiałów budowlanych. Choć korzystamy z niej od tysiącleci nigdy nie wyszła z obiegu, używamy jej stale i nie wydaje się, aby to się mogło kiedykolwiek „odmienić. Dachówka z ceramiki to bogaty wybór modeli i pokaźna paleta barw. To doskonały materiał dla wszystkich budynków, takich o tradycyjnej architekturze i bardziej nowatorskiej. Co więcej, dachówka ceramiczna jest bardzo solidna.

zbliżenie na dach

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo różnych opinii dachówka ceramiczna nie jest jakoś droższa niż pozostałe produkty. Na rynku dostępna jest bardzo znaczna gama rodzajów (karpiówki, zakładkowe, esówki, holenderka), więc każdy znajdzie najlepszy model, też pod kątem cenowym. Następną korzyścią jest fakt, iż to pokrycie jest niezwykle proste w montażu, a również prawie nie wymaga konserwacji. Z innej strony, małe rozmiary tej dachówki sprawiają, że jest to produkt bardzo niezwykle uniwersalny. Dlatego również można stosować je na dachach o dosyć skomplikowanej formie geometrycznej.

chociaż dachówki ceramiczne sporo ważą, to jednocześnie ich ciężar jest określony przez rodzaj dachówki. Różnice pojawiające się między różnorodnymi modelami mogą być spore, tak więc każdy może znaleźć dachówkę o jak najkorzystniejszej wadze. W sumie jednakowoż, ciężar to żadna wada, to w sumie pozytyw, bo cięższy dach jest na pewno bardziej odporny na różne warunki atmosferyczne, a przede wszystkim na sztormowy wicher. Co więcej można wspomnieć, iż konstrukcje dachów są często tak projektowane, aby mogła się na pomiędzy nimi zmieścić warstwa izolacji termicznej, jakiej grubość jest nie mniejsza niż dwadzieścia centymetrów.

Masa też stanowi solidną izolację akustyczną dachówki ceramicznej. Tego typu dachówki dosłownie idealnie izoluje dźwięki otoczenia, a przykładowo spadające na dach (wykrywanie przecieków dachów) krople deszczu są faktycznie niesłyszane, co zapewnia, że nasz sen będzie spokojny, ponieważ niezakłócony przez różne odgłosy. To jest bardzo ważne, pokrycie dachu to standard jak fundamenty domu. Nie można tego bagatelizować i cieszyć się gorszymi pomysłami. Trzeba wybrać dachówkę ceramiczną i mieć komfort na lata, a nawet pokolenia. To gwarant, iż raz położona dachówka ceramiczna wytrzyma długo i będzie solidnym punktem naszego domu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii