Na co trzeba zwrócić uwagę w czasie kupowania przyczepki campingowej?

Kupno używanej przyczepy campingowej to równie trudne zadanie, jak nabywanie używanego auta. W poniższym artykule opiszemy, na co należy zwracać specjalną uwagę w czasie takiego zakupu.

przyczepa

Autor: Joanna Apanasewicz
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza sprawa, jaka powinna pojawić się w tym momencie to sam model przyczepy, gdyż taka przyczepa przyczepie nigdy nie jest równa. Istnieją pojazdy mniejsze i większe, o nieco odmiennej ładowności, o różnej liczbie miejsc noclegowych czy z odmiennym wyposażeniem wnętrza. Nade wszystko trzeba określić, czy taka przyczepa będzie przez nas wykorzystywana najczęściej do objazdowych podróży, czy jej posiadacz preferuje nieco mniej aktywny odpoczynek, zatem przykładowo na polu kempingowym lub zwyczajnie na działce. W pierwszym przypadku doskonale się będą sprawdzać przyczepki zwinne i małe, wygodne przy manewrowaniu.
van

Autor: Daniel Kinnectz
Źródło: http://www.flickr.com
technologia

Autor: Andrew Gregg
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak chodzi o to, aby dojechać w określone miejsce, aby później traktować przyczepę jako mieszkanie, to korzystniej jest stawiać na jak największy luksus i kupić większy oraz dobrze wyposażony model. Nie powinniśmy się jednak „rozpędzać”, ponieważ przyczepa powinna być dopasowana do samochodu, który będzie ją holować. Jeśli posiadamy wyłącznie prawo jazdy kategorii „B”, to dopuszczalna całkowita masa zestawu złożonego z samochodu i przyczepki nie może przekroczyć 3,5 tony. Ponadto pojazd zawsze musi ważyć więcej niż taka przyczepa. Duży pojazd będzie wymagał samochodu cięższego i o trochę większej mocy, niż niewielka. Poza tym trzeba zwracać uwagę na to, że im mniejsza jest masa własna przyczepy, to tym bardziej znacząca zazwyczaj będzie jej ładowność.

Intrygujący artykuł? Zatem zapewne spodoba Ci się również informacja z witryny (https://sacher-cnc.pl/obrobka-mechaniczna-frezowanie-cnc/), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Trzeba w niego wejść.

Z zewnątrz przyczepki kempingowe trzeba sprawdzać podobnie jak samochód.

Przede wszystkim należy bardzo starannie przyjrzeć się, czy na metalowych elementach nie ma rdzy, wgnieceń czy innych znaków, które mogą świadczyć o tym, że pojazd w przeszłości uczestniczył w stłuczce. Drugą niezwykle istotną sprawą są koła.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,