Na co należy zwracać uwagę wybierając dysze do opryskiwacza?

Opryskiwacze są sprzętami, które w znaczny sposób mogłyby ułatwić rolnikowi pracę. Będzie to prawdopodobne jednak tylko wówczas, gdy całkowicie zostaną dopasowane do naszych potrzeb i do rodzaju upraw oraz dokonywanych oprysków.

Garaż

Autor: Tabal
Źródło: Tabal
Należałoby dlatego zadbać o odpowiednie wyposażenie opryskiwacza.
Transport mebli

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
Poza takimi elementami jak pompa czy też zbiornik, warto także się wyposażyć w coś takiego jak właściwa dysza. Kiedy decydujemy się na Kupno dyszy do opryskiwacza, dokładnie trzeba sprawdzić jakie jest ich zastosowanie i do jakich oprysków moglibyśmy je wykorzystywać.

Namawiamy Cię do zajrzenia do kolejnego wpisu na zbliżony temat – tam wyszukasz dodatkowe treści. Więc idź do serwisu fosforowanie i ciesz się tym.

Na tym etapie nie należy wierzyć informacjom o tym, że nabywane przez nas dysze są wielofunkcyjne oraz mogą pomagać w rozpylaniu wszystkich oprysków, ponieważ nie jest to do końca prawdą. Zdawać sobie sprawę trzeba z tego, że dysze rozpylające średniokropliste będą się sprawdzały w przypadku rozpylania środków owadobójczych oraz chwastobójczych. Rozpylacze drobnokropliste będą sprawdzać się znakomicie w przypadku wykonywania oprysków na grzyby, a grubokroplistę są najlepsze jeżeli chodzi o nawożenie i zabiegi doglebowe.

Ciśnienie oraz jakość wody są to parametry, które lekceważy niezwykle wielu rolników. Gdy decydujemy się na rozpylanie agrOChemikaliów na uprawach zdarza się, że mieszamy środki z wodą, którą dysponujemy. Dysze muszą dostosowane być do typu wody, którą wykorzystujemy. Dla przykładu w przypadku wody miękkiej należałoby zdecydować się na końcówki ektrażowe, natomiast w wypadku wody twardej będą sprawdzać się doskonale dysze o odchylonym strumieniu. Warto posiadać świadomość tego, że jakość wybieranych rozwiązań przez nas posiada bardzo duże znaczenie. Z tego też powodu decydując się na zakup dysz do opryskiwacza, należałoby postawić na towary cenionych z wysokiej klasy oraz znanych wytwórców.

Dzięki temu nie będzie szybkich usterek, a sprzęt będzie nam służył przez znaczny okres czasu. Agrobiznes to wymagająca branża, do której musimy się dopasować, zatem warto jest zatroszczyć się o to, aby opryskiwacze, z których korzystamy dopasowane były do rodzaju upraw.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,