W jaki sposób kupić dywaniki do naszego auta?

Wielu kierowców na pewno zastanawia się jakie wybrać je do samochodu oraz które z nich będą idealne.
Wybór dywaników do należącego do nas samochodu jest związany przede wszystkim z pogodą jaką mamy za oknem.

Odmienne dywaniki zakupimy na okres letni, a inne na zimę. Do naszego samochodu latem wnosimy wyłącznie trochę piasku z chodnika lub z jezdni. O wiele gorzej sytuacja wygląda w zimie. Wówczas to na szosach zalega dużo śniegu oraz błota pośniegowego, które bywa uciążliwe, żeby utrzymać porządek w środku samochodu. Pośród krajowych kierowców istnieje takie przekonanie, że dywaniki wykonane z gumy mniej trudne są w utrzymaniu, gdyż łatwiej wymyć z nich błoto pośniegowe albo inne zanieczyszczenia. Jest to prawda, tylko należy pamiętać o tym, że w czasie podróży błoto będzie zalegać cały czas w gumowym korycie. Taki dywanik posiada 3 centymetrowy rant zapobiegający wylaniu się wody na tapicerkę w naszym samochodzie. Woda zalegająca na gumowych dywanikach po jakimś okresie czasu będzie parować, a to stanowi duży kłopot w samochodach starszego typu.
samochod

Autor: Renault
Inaczej może wyglądać sprawa w wypadku dywaników welurowych. Te dywaniki są ładniejsze od gumowych, ale są mniej praktyczne w wypadku zimy. Włoskowata konstrukcja powoduje, że woda się roznosi na całej powierzchni, dzięki temu dywaniki o wiele szybciej wysychają. Dywaniki tego typu mają także tę zaletę że można wybrać dowolny kolor. Tego typu, który będzie pasował do reszty tapicerki. Zazwyczaj tego typu dywaniki występują w odcieniu grafitowym, popielatym oraz szarym. W co poniektórych samochodach pod dywanikami są usytuowane istotne elementy elektroniczne. Należałoby o tym pamiętać i nie doprowadzić, aby był wysoki poziom wilgotności w tamtych okolicach.

Przygotowując samochód (kliknij: samochody strażackie) na okres zimowy warto się sugerować nade wszystko względami praktycznymi. Jeśli mamy w planach wielokrotnie wychodzić z auta, lepiej kupić dywaniki gumowe. Jeżeli szczególnie zależy nam na estetyce wewnątrz auta, to lepszym wyjściem będą dywaniki welurowe.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,