W jaki sposób można się pozbyć rozbitego albo starego pojazdu, na czym polega złomowanie aut.

Każdy samochód w pewnym momencie będzie musiał zakończyć swój żywot. Nie jest istotne, czy to będzie w skutek zestarzenia się, czy ktoś postanowi więcej do niego nie dokładać, czy też zostanie on zniszczony w wypadku. Za każdym razem takie auto trzeba wyeliminować z ruchu, lecz nie da się zrobić tego tak, jak się będzie chciało, ponieważ obowiązują w tym zakresie odpowiednie przepisy.

Auto na złomowisku

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com
Niedawno jeszcze ludzie po prostu rozmontowywali taki pojazd na fragmenty, co można było to sprzedawali, a reszta lądowała gdzieś na śmietniku albo jakiejś łące. Obecnie jedynym w pełni legalnym sposobem będzie złomowanie pojazdów (sprawdź tutaj), po prostu zepsute auto należy odstawić do jakiegoś punktu zajmującego się takimi usługami. Regulacje takie mają na celu przede wszystkim ochronę środowiska. Samochody zawierają sporo różnych elementów i płynów, jakich demontaż w domowych warunkach może poważnie zanieczyścić środowisko. Profesjonalne stacje złomowania mają do tego odpowiednie wyposażenie i przeszkolonych pracowników, przez co demontaż prowadzony będzie w sposób całkowicie bezpieczny.

Złom na lawecie

Autor: spatz_2011
Źródło: http://www.flickr.com

Oddanie auta (kliknij regeneracja wtryskiwaczy dolny śląsk z osauto.pl!) na auto złom (źródło artykułu) będzie się wiązać dla właściciela z dopilnowaniem paru spraw formalnych. Na szczęście prawie zawsze złomowanie pojazdów (sprawdź tutaj) sprowadzi się do telefonu do firmy która się zajmuje takimi sprawami i przygotowania dokumentów samochodu. Po auto będzie wysłana laweta, zostanie on po prostu na nią wciągnięty i zawieziony na miejsce składowania. Na pewno do złomowania samochodu konieczny jest dowód rejestracyjny a także umowa kupna-sprzedaży. Jeżeli samochód zarejestrowany został na firmę, do dodatkowo trzeba będzie dostarczyć wszystkie rejestracyjne dokumenty firmy. Po odebraniu pojazdu przez firmę zajmującą się złomowaniem właściciel otrzyma dokumenty potwierdzające wycofanie pojazdu z użytku, i w oparciu o to może wyrejestrować pojazd i zakończyć opłacanie ubezpieczenia OC. Należy być świadomym faktu, że zanim się tego nie zrobi, to bez względu na stan techniczny pojazd jest traktowany jak pełnosprawny.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,