W jaki sposób można się pozbyć rozbitego albo starego pojazdu, na czym polega złomowanie aut.

Każdy samochód w pewnym momencie będzie musiał zakończyć swój żywot. Nie jest istotne, czy to będzie w skutek zestarzenia się, czy ktoś postanowi więcej do niego nie dokładać, czy też zostanie on zniszczony w wypadku. Za każdym razem takie auto trzeba wyeliminować z ruchu, lecz nie da się zrobić tego tak, jak się będzie chciało, ponieważ obowiązują w tym zakresie odpowiednie przepisy.

Auto na złomowisku

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com
Niedawno jeszcze ludzie po prostu rozmontowywali taki pojazd na fragmenty, co można było to sprzedawali, a reszta lądowała gdzieś na śmietniku albo jakiejś łące. Obecnie jedynym w pełni legalnym sposobem będzie złomowanie pojazdów (sprawdź tutaj), po prostu zepsute auto należy odstawić do jakiegoś punktu zajmującego się takimi usługami.

Spodobał Ci się przeczytany wpis? Jeśli tak, to z pewnością przypadnie Ci do gustu także kompleksowy raport (https://azcolor.com.pl/etykiety-do-drukarek), który stworzyliśmy w linku poniżej.

Regulacje takie mają na celu przede wszystkim ochronę środowiska. Samochody zawierają sporo różnych elementów i płynów, jakich demontaż w domowych warunkach może poważnie zanieczyścić środowisko. Profesjonalne stacje złomowania mają do tego odpowiednie wyposażenie i przeszkolonych pracowników, przez co demontaż prowadzony będzie w sposób całkowicie bezpieczny.

Złom na lawecie

Autor: spatz_2011
Źródło: http://www.flickr.com

Oddanie auta na auto złom (źródło artykułu) będzie się wiązać dla właściciela z dopilnowaniem paru spraw formalnych. Na szczęście prawie zawsze złomowanie pojazdów (sprawdź tutaj) sprowadzi się do telefonu do firmy która się zajmuje takimi sprawami i przygotowania dokumentów samochodu. Po auto będzie wysłana laweta, zostanie on po prostu na nią wciągnięty i zawieziony na miejsce składowania. Na pewno do złomowania samochodu konieczny jest dowód rejestracyjny a także umowa kupna-sprzedaży. Jeżeli samochód zarejestrowany został na firmę, do dodatkowo trzeba będzie dostarczyć wszystkie rejestracyjne dokumenty firmy. Po odebraniu pojazdu przez firmę zajmującą się złomowaniem właściciel otrzyma dokumenty potwierdzające wycofanie pojazdu z użytku, i w oparciu o to może wyrejestrować pojazd i zakończyć opłacanie ubezpieczenia OC. Należy być świadomym faktu, że zanim się tego nie zrobi, to bez względu na stan techniczny pojazd jest traktowany jak pełnosprawny.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,