Jak osoby zatrudnione oraz mieszkające w wielkim mieście radzą sobie z kwaterunkiem

Mieszkanie w dużym mieście bywa droższe niż w przypadku zamieszkiwania na wsi – to opinia osób, które od dziecka są zameldowane w przysiółku. Czy ta teza jest prawdziwa?

Uniwersytet Wrocławski

Autor: Ashley Van Haeften
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba tak. Oszczędność wynika na przykład z faktu, że na wsi można posiać własne ogórki, a nawet hodować kury i mieć stały dostęp do świeżych i zdrowych jajek. Poza tym same opłaty za też zazwyczaj bywają mniejsze. Niektórzy jednak nie wyobrażają sobie życia poza miastem i uczynią wszystko, żeby odszukać jak najlepsze mieszkanie.

Na dobry początek zazwyczaj wynajmuje się trzypokojowe lokum i to w położeniu, które gwarantuje w miarę szybki dojazd do biura. Kamienice w centrum miasta nie dla każdego faceta są dobrym rozwiązaniem – hałas dobiegający z ulicy, duże i wysokie pokoje trudne do ogrzania w zimie i nareszcie fakt, że w takich miejscach zazwyczaj organizuje się wielkie imprezy, np. koncerty sylwestrowe. Z tego powodu o wiele częściej wpisuje się w Google frazę Wrocław deweloper lub znaleźć odpowiedni blog blog.archicom.pl. Bądź co bądź

Ratusz we Wrocławiu

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com

nowe mieszkanie ma zawsze większą wartość niż to, które zostało zaprojektowane pięć dekad wstecz. A poza tym należy pamiętać, że jeżeli mieszka się w zabytkowym gmachu, to trzeba liczyć się z tym, że na każdy większy remont otulina na rury potrzebna będzie zgoda konserwatora. W przeciwnym wypadku na posiadacza zostanie nałożona ogromna kara pieniężna. Kto chce lub najzwyczajniej musi zamieszkać w stolicy województwa dolnośląskiego tylko na parę miesięcy bądź lat, to woli wynajem kawalerki.

W taki sposób działają studenci, których studia inżynierskie nie trwają więcej niż dekadę. Zresztą żacy nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, żeby kupić prywatne mieszkanie. A na pomocną dłoń rodziców też nie zawsze mogą liczyć, bo cena nabycia lokum jest współcześnie tak wygórowana, że mało kto może pozwolić sobie na tak kosztowne zakupy. Małżonkowie po trzydziestce, którzy znaleźli sobie stałą pracę i swoją przyszłość zawodową oraz prywatną wiążą z miastem, będą używać rzeczonej już tutaj frazy miasto plus deweloper, żeby odszukać najlepsze dla siebie lokum. Takie mieszkanie często jest usytuowane na peryferiach miasta, co jednak nie jest tak dużą niedogodnością, jak można byłoby się spodziewać – zobacz archicom.pl. Dzieciaki mogą przecież chodzić do pobliskiej szkoły, a rodziciele dojeżdżać do biura nawet na rowerze.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>