Silne środki do przywrócenia blasku samochodowi – co należałoby wiedzieć na ich temat?

Wszyscy, którzy mają samochód, motor lub cokolwiek, co ma aluminiowe części dobrze wiedzą, że trudno jest aluminium wyczyścić. Z tego powodu firmy które zajmują się robieniem różnego typu środków czyszczących, tworzą płyny, substancje do czyszczenia tego materiału. Środki do czyszczenia aluminium mają za zadanie usuwać często stare zabrudzenia.

samochód sportowy

Autor: Car leasing made simple
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak po oczyszczeniu samochodu takim środkiem oczyszczony fragment wygląda jak nowy. Do często używanych środków zalicza się biały żel, który nie tylko oczyszcza, ale również przywraca pierwotny wygląd aluminium. Używając środków czyszczących aluminium musimy uważać, są to silne mieszkanki chemiczne, więc warto najpierw przeprowadzić próbę w mniej widocznym miejscu, żeby upewnić się w jaki sposób czyszczony element zareaguje na ten konkretnie środek czyszczący. Wiadomo, że sporo osób nie za bardzo przejmuje się tego rodzaju zaleceniami, ale jeżeli mądrych i odpowiedzialnych ludzi, to będziemy robić taką próbę.

Zobacz również: środki do czyszczenia samochodu

Środki do czyszczenia naszego wozu

Żele, płyny do czyszczenia, ogólnie rzecz ujmując specyfiki, którymi czyścimy chrom lub aluminium nazywane są najczęściej autokosmetykami. Kierowca wie, że jeżeli sam nie zadba o swój samochód, to nikt o jego auto nie zadba. Nie każda myjnia jest w stanie zmyć jakąś plamę sprzed kilku tygodni. A płyny będące odpowiednią mieszanką dobrze dobranych składników są w stanie oczyścić chromową powierzchnię w kilka minut. Środki do czyszczenia chromu znajdą zastosowanie nie jedynie przy czyszczeniu chromowanych rzeczy w samochodzie. Mogą być też stosowane w czyszczeniu chromowanych rzeczy w mieszkaniach. Środki, stworzone do czyszczenia chromowych rzeczy przywracają im blask, chronią przed szybkim matowieniem.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli, więc mamy samochód warto pamiętać o tym, że pewne części (licznik motocyklowy) lepiej wyczyścić ręcznie. Ale nie warto używać do tego wody z normalnym płynem do mycia naczyń. Tu trzeba konkretnych autokosmetyków, które poza tym, że oczyszczą daną część samochodu, to również w pewnym stopniu ją zakonserwują (zobacz). Dzięki czemu samochód będzie nam dłużej sprawnie funkcjonował i będzie w dobrym stanie nie tylko w sensie tego, że będzie dłużej nam służył, ale też dłużej będzie dobrze się prezentował. A jak wiemy, jeżeli samochód dobrze wygląda to zawsze później łatwiej znaleźć na niego kupca.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,