Najszybsza pomoc przedmedyczna

Zaczynają się urlopy, a więc czas wyjazdów. Pakując walizki i przygotowując samochód do trasy, nie wolno pominąć apteczki. Jej posiadanie może kiedyś nam albo bliskim uratować życie.

Mimo że w Polsce nie ma prawnej konieczności posiadania apteczki w aucie, przed wyruszeniem w trasę koniecznie apteczki samochodowe (przyczepki do samochodu) to podstawa wyposażenia.

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

Apteczka samochodowa powinna zmieścić kompresy gazowe, plastry opatrunkowe, środki dezynfekujące, bandaże i opaski uciskowe. Można dorzucić jeszcze instrukcję pomocy przedmedycznej, koc termoizolacyjny i defibrylator aed. Nie są niezbędne np. młotki neurologiczne, lampy medyczne czy inny medyczny sprzęt. Wszystkie rzeczy są dostępne z łatwością w aptekach.

Apteczka turystyczna dla podróżujących pieszo generalnie ma podobny skład do apteczki (przemysłowe zestawy pierwszej pomocy) samochodowej. Dobrze jest zostawić na nią za każdym razem trochę przestrzeni w bagażu.

Obok wizyty w aptece, warto dać sobie trochę czasu na naukę bardzo ważnego zagadnienia, jakim jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Umiejętność, która kiedyś potrafi uratować życie, jest nietrudno dostępna w Internecie i broszurach z instrukcjami. Jeżeli nie zaliczaliśmy lekcji PO w liceum, lub niedużo z nich już pamiętamy, można wybrać się na darmowy kurs prowadzony często z różnych okazji przez ratowników medycznych.

Poznamy wtedy zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej i potrenujemy ją na szkoleniowych figurach, znanych jako fantomy (fantomy do nauki resuscytacji). Nauczymy się także jak obsługiwać wymienione wyżej rzeczy z apteczki, w tym defibrylator aed i opatrunki. Nie zapomnijcie, poświęcenie kilku godzin czasu i parunastu złotych w sklepie medycznym może uratować życie!

A po wyczerpującym dniu po wyprawie pieszej czy spędzonym czasie w samochodzie, wykorzystaj aparaty do masażu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,