Pora na zmianę kół – w jaki sposób się za to zabrać?

Każdy kierowca wie, że 2 razy do roku powinniśmy zmienić opony. Teraz jest właśnie ten moment. Idzie zima i bez względu czy pada śnieg, czy nie to na pewno pojawi się mróz. Drogi będą oblodzone i lepiej mieć odpowiednie opony w tego typu sytuacji. A wymiana opon nie jest zbyt skomplikowana. Niektórzy jadą do wulkanizatora, ale wielu kierowców samodzielnie jest w stanie dać radę. Musimy jedynie przy zmianie opon nie zapominać, że jeżeli letnie opony są w dobrym stanie, to możemy najzwyczajniej w świecie wyszukać miejsce na to, żeby je przetrzymać na kolejny sezon.

Są też osoby, które stawiają na opony wielosezonowe. To sprawia, że wymieniają opony dopiero, gdy te zupełnie są zużyte. Pory roku nie mają dla nich znaczenia. Jeżeli jeździmy od lat, to świetna opcja. Ale jeżeli jesteśmy początkującym kierowcom lepiej wymienić opony na zimowe i letnie, bo wtedy całkiem inaczej czuje się w aucie drogę.

Doczytaj – autoplusgarage.net/wymiana-opon.html

U mechanika samochodowego

warsztat samochodwy

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Wszyscy wiemy, że dom i akcesoria samochodowe to skarbonka bez dna. Ciągle można coś udoskonalić, coś poprawić. Jeśli chodzi o samochody, to fani motoryzacji często wiele rzeczy są w stanie ogarnąć sami. Jednak i tak wiele muszą wydać za wizyty u mechanik samochodowy. A osoby, które posiadają samochód tylko po to, by poruszać się z punktu A do punktu B mało wiedzą o swoich autach, one dopiero są w stanie płacić za tego rodzaju wizyty. Przez to bywają w autoserwis niezmiernie często. Musimy jednak wiedzieć, że jeśli sami nie będziemy dbać o nasze auto, to żaden nawet najwspanialszy mechanik nam nie wesprze nas. Musimy zwrócić uwagę na wszystkie parametry codziennie – więcej na ten temat na tej stronie www.

Najlepiej wyszukać garaż dla naszych samochodów, bo dwanaście miesięcy pod chmurką rzeczywiście bardzo mocno oddziałuje na samochód. Poza technicznymi aspektami warto pamiętać o tym, by dbać o czystość samochodu. Są tacy kierowcy, którzy mają auto pięć lat i ich auto prezentuje się dalej jak nowy. A są i tacy, którzy jeżdżą rok, a samochód prezentuje się jakby miał parę lat. Na to w jaki sposób jeździmy i co samodzielnie robimy ze swoim samochodem mechanik i nawet najwspanialszy autoserwis nie ma wpływu. Najistotniejsze jest to jakie my mamy do niego podejście. A specjaliści będą mogli nam pomóc, czy to przy wymianie opon jak również w jakiś innych istotnych aspektach.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,