Nieraz bywa tak, że odmawia współpracy nasz wóz i potrzebne są nam części wymienne

Żaden samOChód nie jest jeździć wiecznie. Da się przedłużyć jednak jego żywot, gdy będziemy o niego dbać oraz co jakiś czas sprawdzać jego stan.
Przeróżne rzeczy zdarzają się w naszym życiu.

motoryzacja

Autor: Dakil Auctioneers
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy jest to dla przykładu zepsuty wóz. Pewne polisy zapewniają bezpłatne przybycie lawety na terenie naszego kraju albo Unii Europejskiej. Jeśli auto jest nadal na gwarancji, to odwozimy je do serwisu i w sumie nic poza tym nas nie martwi. Oczekujemy, aż usuną usterkę. Jednak zwykle awaria następuje już po dłuższym czasie użytkowania, gdy gwarancja nie jest już ważna. Wówczas jesteśmy zmuszeni, by sami zatroszczyć się o naprawę. Trzeba odwieźć samochód do dobrego warsztatu. Jak trafić na uczciwych fachowców? Dobrze jest pytać pośród przyjaciół albo szukać w internecie. Tam znajduje się masa opinii na temat tego, czy dany mechanik zaciski hamulcowe jest solidny i czy warto oddawać auto w jego ręce. Jeśli coś zepsuje się w aucie, to zwykle musimy kupić nowe części. Tu również warto szukać w sieci. Można bowiem kupić części samochodowe wprost od producenta, ale będzie to dosyć drogie. Większość osób polega na zamiennikach. Bywają one równie dobre, a są znacznie tańsze. Należy się tylko wystrzegać chińskiej produkcji. Taki zakup zazwyczaj nie kończy się dobrze.

Auto prawdopodobnie znowu prędko się zepsuje. Części możemy zamówić sami w sieci. Zwykle trzeba znać markę, model i rocznik samochodu. Jeśli nie chcemy tego robić sami, to zawsze warto zapytać mechanika.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,