Praca za granicą

Każdy obywatel Unii Europejskiej ma prawo do podejmowania bądź poszukiwania zatrudnienia w innym kraju europejskim. Gwarantuje to jedna z podstawowych reguł, na których ugruntowuje się działanie wspólnej polityki ekonomicznej oraz społecznej Unii Europejskiej, jest to dewiza wolnego transferu osób (obok reguły przepływu usług, dóbr i kapitału).

Wynajem busów
Jak zorganizować busy na trasę Belgia – Holandia?
Nieograniczony przepływ pracowników oznacza, iż każdy mieszkaniec Unii europejskiej ma prawo do zatrudnienia w innym kraju Unii. Regułą przepływu osób objęci są również członkowie rodzin osób migrujących. Reguła wolnego transferu osób uprawnia do: poszukiwania zatrudnienia w innym kraju, podejmowania pracy w innym państwie bez nieodzowności otrzymania zezwolenia na zatrudnienie, zamieszkania w innym kraju ze względu na pracę, pozostania w innym państwie nawet po zakończeniu umowy o pracę, traktowania na równi z obywatelami danego państwa w obszarze dostępu do zatrudnienia, warunków pracy a także wszelkich innych uprawnień socjalnych jak też podatkowych, jakie mogę ułatwić integrację w państwie przyjmującym.

Prawo swobodnego przemieszczania się przysługujące obywatelom UE w obszarze pracy, oznacza niezakłócony przepływ pracobiorców najemnych, jednostek korzystających z prawa aranżowania zakładów pracy, osób świadczących usługi oraz innych kategorii pracowników dla przykładu studentów lub domki istebna rencistów. W celu uproszczenia swobodnego przepływu pracobiorców, Komisja Europejska desygnowała sieć EURES. To sieć współpracy publicznych służb rekrutacyjnych oraz ich partnerów na rynku zatrudnienia, wspierająca mobilność w obszarze zatrudnienia na poziomie międzynarodowym, w krajach Europejskiego Rejonu Gospodarczego, zatem w państwach Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechteinsteinie, a również w Szwajcarii.

Bus do wynajęcia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Przewóz osób z Wrocławia do Holandii
Sieć EURES funkcjonuje poprzez: ponadpaństwowe pośrednictwo pracy, informowanie na temat warunków obecności i pracy w państwach członkowskich. Usługi te są ogólnodostępne, darmowe i kierowane do ludzi poszukujących zatrudnienia, zainteresowanych wyjazdem do innego kraju w zamiarach podjęcia pracy a także do chlebodawców, jacy chcą prowadzić rekrutację pracobiorców z zagranicy.

Transport osób do Holandii jak też innych państw WE nie stanowi obecnie żadnego kłopotu. Kiedy posiadamy już kontakt z przyszłym chlebodawcą, wystarczy wystukać w przeglądarkę odpowiednie hasło, przykładowo busy Holandia względnie busy Holandia Belgia. Więcej informacji znajdziesz na midas-przewozy.pl

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,