Jakie mamy typy bram garażowych? Jaki model będzie najbardziej odpowiedni dla naszych wymagań?

O garażu powinniśmy pomyśleć już podczas projektowania domu. Podczas tego etapu najłatwiej będzie rozplanować je tak, ażeby najlepiej wybrać bramę garażową o klasycznych wymiarach. To sprawi, iż zaoszczędzimy większą ilość pieniędzy oraz nerwów w dalszym etapie inwestycji. Należy bowiem wiedzieć, iż jeśli o tym zapomnimy to na pewno później będziemy płacić o wiele więcej, gdyż bramy robione ma zamówienie mają bardzo oryginalne skrzydła, w konsekwencji kosztują więcej.

Brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie mamy typy bram. Pierwszy model to bramy rozwieralne, określane także skrzydłowe. Jest to najbardziej znane rozwiązanie, tego rodzaju model podobny jest do standardowych drzwi. Moga być jedno lub dwuskrzydłowe, choć ten pierwszymodel nie tworzy się seryjnie. Otwierane na zewnątrz pojedyncze skrzydło zabiera dość dużo miejsca, więc utrudnia parkowanie. Musimy więc pomiędzy garażem a ogrodzeniem zostawić długi podjazd, najbardziej szerokość bramy i długość samochodu. Kolejny rodzaj to bramy uchylne płytowe.

Wykorzystywane są najczęściej do garaży na jeden samochód, ponieważ ich zwyczajna szerokość nie zajmuje przeważnie trzech metrów, a wysokość wynosi nie więcej niż 2,3 metra. Faktycznie niewiele jest firm, jakie robią bramy uchylne o szerokości czterech-pięciu metrów. Konstrukcja tego rodzaju bram może prezentować się dwojako (). Pierwsza z nich to płytowa o konstrukcji blachy usztywnionej stalowymi płaskownikami. Jej wierzchnią warstwę sprawuje najczęściej ocynkowana blacha stalowa, która jest pokryta poliestrem.

Drugi model to konstrukcja ramowa. Jej najistotniejszy trzon pełni stalowa lub drewniana rama, można nią wypełnić blachą stalową, która będzie pokryta poliestrem.

Czyżbyś czuł chęć na więcej wpisów na opracowany tu temat? Zapraszamy zatem do nowej strony – po prostu naciśnij to wynajem samochodów dostawczych warszawa i przenieś się do naszego portalu.

Kolejny rodzaj – bramy segmentowe, są najbardziej odpowiednie do garaży, z jakich wyjeżdża się bezpośrednio na ulicę, bo podczas otwierania nie wysuwają się przed budynek, nie przeszkadzają więc w manewrowaniu samochodem także na podjazdach łukowych.

Ostatni rodzaj – bramy rolowane są wytworzone z poziomych profili dwuściennych, które wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową. Złączone są na pełne albo perforowane zaczepy (). Brama takiego typu rozwija się ze skrzynki która jest zawieszona bezpośrednio nad wjazdem do garażu, tak więc do jej zamontowania konieczne jest chociaż 30 centymetrów z szerokości nadproża. Kupno bramy to powinna być bardzo rozsądna decyzja|, najlepiej zakupić w autoryzowanym punkcie, typu bramy garażowe Wiśniowski.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,